Комп’ютерні курси в Харкові: Програмування на С, С ++ в середовищі Linux
Загальна тривалість курсу:
128 годин
Вимоги до слухачів:
Бажання і можливість вчитися і самостійно закріплювати досліджуваний матеріал
Сертифікат:
«Квантор » — після здачі екзаменаційного тесту і виконання практичних завдань;
Brainbench — післе здачі тесту Brainbench
Зміст:
ПРОЦЕДУРНЕ ПРОГРАМУВАННЯ В СЕРЕДОВИЩІ MS Visual C ++ (64 ак. час.)
Структура програми на С / C ++. Функція main (). Введення-виведення в мові С. Програма “Hello, World!”. Керуючі послідовності символів в форматної рядку функції printf ().
Ідентифікатори. Ключевае слова. Типи даних. Призначені для користувача і вбудовані типи. Вбудовані типи C ++, їх характеристики. Перерахування. Оголошення змінних і їх масивів. Класи пам’яті. Ініціалізація.
Операції в C ++. Операції, операнди, оператори. Вбудовані операції C ++ і їх позначення. Пріоритет операцій. Правила складання виразів.
Введення-виведення вбудованих типів з використанням функцій printf () і scanf (). Специфікатори формату вводу-виводу.
Умовні та безумовні переходи, розгалуження. Безумовний перехід goto, інструкція if / else, умовний оператор?:, Конструкція switch().
Циклічні конструкції. Конструкції while (), do while (), for (). безумовні переходи break и continue.
Файловий ввід-висновок. Базові поняття про файлах і роботі з ними в стандартній бібліотеці вводу-виводу мови програмування С. Файловий ввід-висновок з використанням функцій fprintf(), fscanf(), fread(), fwrite() и т.д.
Одномірні і багатовимірні масиви. Оголошення, ініціалізація, доступ до елементів. Обчислення розміру масиву в байтах. Вихід за межі масиву.
Вправи на ці теми.
Препроцессор язика Си.
Функції. Поняття про функції як про подпрограмме. Формальні і фактичні аргументи. Передача аргументів через стек. Угоди про порядок передачі аргументів. Ключові слова __cdecl, __stdcall і __fastcall. Повернення значень з функцій. Оператор return. Класи пам’яті, правила видимості і прототипи. Рекурсія.
Перевантаження імен функцій в C ++. Шаблони функцій.
Вказівники C ++. Оголошення, ініціалізація, операції з указателелямі, адресна арифметика. Обмеження на використання оператора & amp;. Покажчики та масиви. Передача масивів у функції. Використання покажчиків для повернення декількох значень з функції. Вказівники на void. Масиви покажчиків. Вказівники на Вказівники.
Рядки в Сі. Рядок як масив символів. Стандартні функції для роботи з рядками. Перетворення рядка в число, пошук подстрок і т.д.
Вправи з рядками і текстовими файлами.
Вказівники на функції і їх використання.
Алгоритми стандартних бібліотек Сі і C ++. Сортування і пошук. Використання покажчиків на функції як предикатів в алгоритмах сортування і пошуку.
Динамічна пам’ять. Відмінності в Сі і C ++. Функції malloc (), realloc () і free (). Оператори new і delete. Використання динамічної пам’яті.
Структурні типи. Синтаксис. Оголошення, ініціалізація, доступ до членів. Відмінності в Сі і C ++. Передача в якості аргументів функцій. Масиви структур. Вказівники на структури. Вкладені структури. Параметризація в C ++.
Бітові поля. Оголошення, ініціалізація, доступ до членів. Відмінності в Сі і C ++.
Об’єднання. Оголошення, ініціалізація, доступ до членів. Відмінності в Сі і C ++.
Вправи на файловий ввід-висновок структур, сортування і пошук в масивах структур.
Складні структури даних. Реалізація та використання списків, векторів і дерев засобами мови Сі.
ОБ’ЕКТНО-ОРИЄНТОВАНЕ ПРОГРАМУВАННЯ В СЕРЕДОВИЩІ MS Visual C++ (64 ак. час.)
Основи ООП.
Класи і об’єкти. Оголошення класів, члени класів, область видимості імен, специфікатор доступу. Дані-члени і функції-члени. Покажчик Strong> Вкладені класи. Друзі класу.
Конструктори і деструктори. Список ініціалізації, константні члени, конструктори-копировщики, перетворення типів конструктором.
Статичні члени класів. Створення і використання.
Вказівники на дані-члени і функції-члени класів. Використання покажчиків на члени.
Перевантаження операцій. Пріоритети операцій. Бінарні і унарні операції. Операції є членами і операції-друз’я. Операції перетворення типів. Оператор присвоювання. Операції ++, -, (), – & gt;. Операції потокового введення / виводу & gt; & gt; і & lt; & lt;. Управління вільною пам’яттю (оператори new та delete ). Зауваження щодо використання операцій.
Об’єкти і функції. Передача об’єктів в функції. Повернення об’єктів з функцій.
Шаблони класів. Параметризація і її використання. Повна і часткова спеціалізація.
Одиночне спадкоємство. Синтаксис. Доступ до елементів базового класу. Правила доступу. Перепризначення похідним класом правил доступу до членів базового класу. Спадкування конструктів і перевантажених операцій. Перетворення типів.
Порядок виклику конструкторів і деструкторів.
Поліморфізм. Механізм віртуальних функцій (_vtable). Віртуальний деструктор. Абстрактні суперкласу. Статичне і динамічне зв’язування.
Інформація про типи під час виконання. RTTI. Перетворення типів.
Множинне спадкування. Доступ до членів базових класів. Віртуальні базові класи. Рішення проблем множинного спадкоємства. Класи-домішки.
Ієрархії класів.
Виняткові ситуації і їх обробка.
Разом дешевше
Вибирай кілька курсів і отримуй особливі умови і вартість